DUG Fyn på Ørbæk Marked 2019

Kære Alle!

Igen i år vil vi være at finde på Ørbæk Marked med salg af diverse planter til meget fordelagtige priser!
Der vil være et stort udvalg af indendørs- og udendørsprydplanter samt krydderurter. Derudover kan vi give god rådgivning, hvis du skulle have eventuelle spørgsmål.
Alle planter er doneret af hjælpsomme gartnerier og vores indtjening går til diverse arrangementer vi holder i løbet af året. Det er forskellige gartnerivandringer indland og udenlands, messe i Tyskland og gartnerivandring i Holland samt sociale arrangementer som bowling og fisketure.

Har du ikke plads til flere planter derhjemme, men synes du vores forening lyder spændende. Så kom ned forbi vores stand og få en snak med os. Det kan være vores forening skulle være noget for dig!

Vi ses på Ørbæk Marked den 12, 13 & 14 juli

VAGTPLAN:

Kunne du tænke dig at være en del af DUG´s super sælger-team, skal du være meget velkommen til at kontakte Asbjørn Christensen på mobil: 23 23 90 36. Se vagttider i nedenstående vagtplan og skriv hvornår det kunne passe dig, at komme og hjælpe os i Den Unge Gartner med plantesalg. Det bliver super hyggeligt 🙂

Vagtplan – Ørbæk Marked 2019

DUG Fyn